Tentacly

Tentacly to firma oferująca usługi w chmurze (IPaaS) oferującą usługi inżynierii danych i ich analizy. Narzędzie to pomaga napędzanym danymi marketingowcom i agencjom marketingowym przyspieszyć integrację i automatyzację danych. Drużyna Tentacly była bardzo dosadna i dokładnie wiedziała czego oczekuje od swojego logo. Forma logo miała zawierać sygnet reprezentujący meduzę w wpisaną literą T, która to symbolizuje powiązania i polączenia elementów w chmurze danych. Kolorystyka, mimo pierwszej wersji skierowanej w zieleń, w końcowym etapie została zmieniona na bardziej cyjanową. Całość formy uzupełnia dynamiczny i nowoczesny font, z charakterystyczną, odwróconą literą 'N'.

Logo

„Sygnet i logotyp musi być spójne, nawiązujące to słowa 'tentacle' oznaczającego macke. Podążaliśmy w kierunku loga minimalistycznego, zachowując elementy meduzy, macki”

Jędrzej Podulka

„Mieliśmy przyjemność trafić na Bartka na jednej z grup Facebookowych. Bartek od początku potrafił sprostać naszym pomysłom wykazując się przy tym swoją niezwykłą inwencję twórczą. Potrafił przekuć proste pomysły i szkice w nietuzinkowe dzieła graficzne. Współpraca z nim przebiegła bez zarzutów. Wykazał się terminowością i rzetelnością realizując grafiki promujące produkt Tentacly.”

Tentacly Team