Bio.

Jak to się zaczeło....


Więc tak. Wszystko zaczeło się kiedy byłem dzieckiem. Zawsze lubiałem rysować i bawić się farbami, nie zawsze ku uciesze moich rodziców. Pierwsze spotkanie z grafiką jako tako, zaczeło się gdy dostałem swój pierwszy komputer czyli - Commodore 64. Pamiętam jak próbowałem rysować cokolwiek za pomocą joysticka, niestety z marnym skutkiem. Z perspektywy czasu, wydaje się to zabawne jednak dużo osób tak zaczynało swoją przygodę z grafiką lub programowaniem robiąc cuda na Commodore.Niestety nigdy nie byłem posiadaczem Amigi, tak więc myszka była mi obca aż do końcówki lat 90. Przełom nastąpił z pierwszym komputerem klasy PC. Magiczne 166MHz od Intela i Windows 95 pozwolił na rysowanie całymi dniami w Paint'cie. Rysowałem wszystko - od budynków po małe komiksy oraz postacie z gier. Czas spędzony z Paintem pozostanie już tylko miłym wspomnieniem gdyż z powodu awarii dysku, żadna z prac nie przetrwała. Z upływem czasu dostałem wersję próbną Corel Draw oraz Adobe Photoshop i tak to się potoczyło i trwa po dziś dzień.

Jaką grafikę projektujesz?

Cóż, ogólnie projektuję każdy rodzaj grafiki, jednak najwiekszą radość oraz wyzwanie sprawiają mi loga oraz formy drukowane. Podczas mojej przygody z grafiką zaprojektowałem ponad 100 róznych logo, a pierwsze komercyjne jak miałem 15 lat. Uwielbiam "ubierać" firmy w nowe logo gdyż zawsze jest to emocjonujące wyzwanie.

W przypadku form drukowanych oraz innych nośników reklamy wizualnej, to są dopełnieniem nie tylko dobrze skrojonego wizerunku marki, ale często również muszą być spójne z np. wyglądem budynku lub okolicy. Projektowanie wizytówek czy katalogów wymaga poznania marki, jej założen oraz odpowiedniego przygotowania merytorycznego. Druk z racji swojej specyfiki rózni się pod wieloma kwestiami od form cyfrowych i w przypadku projektowania trzeba je uwzględnić.

Współpraca


Jezeli spodobaly Ci sie moje prace i jestes zainteresowana(y) stworzeniem czegos unikalnego dla swojej marki, nie zaleznie czy bedzie to UX, UI, formy drukowane, czy tez logo, serdecznie zapraszam do kontaktu i jestem pewien ze razem stworzymy cos unikalnego!

Do uslyszenia!